ALK Outlet Dzērieni & Vīni logo

Daži ieteikumi kā izvēlēties vīnu

Reizēm pieejot pie vīna plauktiem var apjukt no lielā piedāvājuma.  Kādu vīnu izvēlēties? Un kā vislabāk atrast to, kas patiks vislabāk? Diemžēl, lai patiešām labi orientētos vīnos ir jāzin ļoti daudz, ne vienmēr tas ir vajadzīgs. Ieteiktu ņemt vērā dažus vienkāršus padomus, kas būtiski atvieglo vīna izvēli.

Pirmais un svarīgākais, kas būtu jāņem vērā pērkot vīnu ir cilvēka gaume, kurš šo vīnu dzers.  Vīns var būt ļoti labs, ekskluzīvs, izcilu garšu, bet ja neatbilst gaumei, vai tiešām ir tā vērts? Vīna dzeršanā vissvarīgākais ir baudījums un gaumes cilvēkiem ir dažādas. Būtu ieteicams ņemt to vērā izvēloties vīnu dāvanai. Pirmām kārtām patīk vairāk sausāks vai saldenāks? Patīk labāk sarkans, balts vai varbūt dzirkstošs? Tas būtu pats minimums, par ko padomāt pērkot vīnu sev, viesiem vai dāvanai.

It īpaši sākumā, kamēr nav pārliecības, ieteiktu izvēlēties specializētos vīna veikalus. Jebkurā sevi cienošā vīna veikalā ir apmācīti un zinoši pārdevēji, kuri palīdzēs izvēlēties vīnu no plašā klāsta.

Ja ir kāds vīns, kurš ir iepaticies, var nofotogrāfēt etiķeti, tā varēs atcerēties, kurš bija tas vīns, kurš tiešām patika. Uz vizuālo atmiņu reizēm nevar paļauties, jo daži ražotāji mēdz mainīt etiķetes dizainu. Un ir jāatceras, ka dažādi vīna veikali piedāvā dažādu sortimentu, var gadīties, ka konkrētajā veikalā tieši tas vīns nebūs pieejams, turklāt veikali mēdz mainīt savu piedāvājumu. Visgrūtāk būs atrast vīnu, ja tas ir pirkts ārzemēs no mazāk populāra ražotāja.